Home › Jak zorganizować wycieczkę do Stanów?

Jak zorganizować wycieczkę do Stanów?

Polacy obecnie podróżują znacznie więcej niż dekady temu, gdy samo uzyskanie paszportu było kłopotliwe. W dzisiejszych realiach sytuacja ekonomiczna w Polsce jest stabilna, dlatego obywateli stać na urlop zagranicą. Ogromnym marzeniem części z nich jest wyprawa do Stanów, kraju, który jest znany z kultowych serialów oraz filmów. Jeżeli planujesz zobaczyć to miejsce, rozpocznij organizację już dziś.

tabletki na cellulit
Mieszkańcy Polski jeśli chcą zobaczyć Stany muszą mieć aktualną wizę. Na jej uzyskanie trzeba zostawić sobie parę miesięcy, gdyż nie jest wydawana z marszu. Pierw trzeba umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, jest to dopuszczalne w Krakowie oraz w Warszawie. W wyznaczonym dniu należy wybrać się do konsulatu z przygotowanym wnioskiem o wizę turystyczną, trzeba wziąć także aktualny paszport.

W trakcie rozmowy z urzędnikiem będziemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań.

Jeśli nasza sytuacja finansowa jest optymalna, a także nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez problemu. Dopiero mając ten papier należy nabywać bilet. Lot transatlantycki trwa kilkanaście godzin, jest również znacznie droższy od podróży w obrębie kontynentu. Dlatego szukanie interesującej opcji podróży należy zacząć parę miesięcy przed wyjazdem. Warto przewertować wiele witryn, gdyż na każdej z nich oferty mogą być zupełnie różne. Zazwyczaj najtańsze z Europy są transfery do Nowego Jorku.

Możemy pierw tam się udać, a potem skorzystać z lotów krajowych, one są bardzo tanie.

Nie zapomnijmy także, aby odpowiednio spakować swój bagaż. Gdyż na terytorium Stanów nie można wwozić żywności oraz napojów pochodzących z poza Ameryki.

Jedyne zakupy tego typu można wykonać na strefie bezcłowej.

Również wracając do Polski nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest bardzo tanie, lecz nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wydzierżawienie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, można zrobić to wcześniej, przez internet.

Działają specjalne portale w sieci, które służą pośrednictwem..