Home › Tych produktów nie musisz stronić na żadnej diecie

Tych produktów nie musisz stronić na żadnej diecie

Tracenie wagi, innymi słowy redukcja masy ciała ludzkiego, najczęściej skupia się na wykorzystywaniu restrykcyjnych planów żywieniowych. Większa część z nich zawiera w sobie skrupulatnie rozpisany jadłospis. Nie wspomina jednak o dwóch znaczących produktach - wodzie oraz błonniku. Woda, jako źródło życia, korzystna jest nam do prawidłowego działania. Z lekcji anatomii człowieka każdy najprawdopodobniej pamięta, że człowiek składa się z wody w powyżej 70%. Odwodnienie organizmu ludzkiego ma prawo przyczynić się do licznych kłopotów zdrowotnych a uczucie pragnienia to tylko jeden z wielu przejawów, jaki może zaświadczać o takim stanie rzeczy. Osoba nie prowadząca zintensyfikowanego (jeśli chodzi o aktywność) trybu życia ma spożywać na dzień od 1,5 do nawet 2 litrów wody na dzień. Ci, którzy trenują o wiele więcej.

W żadnej diecie nie trzeba ograniczać spożycia płynów.

Wręcz przeciwnie - im więcej, tym lepiej. Także błonnik jest nam potrzebny do życia. Wolno go odszukać w naturalnych produktach i w suplementach diety. Jest to substancja, jakiej organizm nie wchłania, jednakowoż równocześnie to naturalnie ona odpowiada za regulację procesów trawiennych.

Spożycie słusznej ilości błonnika na dobę warunkuje regularność wypróżnień, niwelację uczucia pełności, gazów oraz przykrych wzdęć.

Naukowcy dowiedli też, że brak błonnika może mieć oddziaływanie na powstawanie żylaków odbytniczych! W jaki sposób widać obojętnie od stosowanej diety, lub to redukcyjnej czy oczyszczającej, w każdej z nich powinna odkryć się woda i omawiany już dobrotliwy błonnik..
Dalszy ciąg na : skuteczne tabletki odchudzające