Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

Wykorzystanie podnośników koszowych w branży filmowej

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w prasie ukazują się zdjęcia z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest o wiele bardziej złożonym interesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego kwestii technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu częstokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy.

Ekwipunkiem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę specjalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..