Home › Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Na odcinku świeżych kilku lat, stan w branży lokali we Wrocławiu diametralnie się zmieniła. Około orientacyjnie pięć lat wstecz mogliśmy nabyć świeże apartamenty w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą cenę. Niestety, teraz kwoty nowych mieszkań we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład obowiązują w mieście stołecznym Polski lub na Pomorzu. Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmożonego ruchu na dolnośląskim rynku lokali, którego efektem jest budowa nowych mieszkań, jest głównie ogromna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale poprawiające się uwarunkowania pracownicze, przyciągają so siebie rzeszę osób którzy pragną poprawić stan swojego bytowania. Największym rozrostem charakteryzuje się branża IT i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najbardziej poszukiwani. Efektem nawału świeżych mieszkańców miasta jest bardzo ogromny popyt na nieruchomości mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się powstawanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Sporą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się konsumenci drogich lokali, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki.

Drugim czynnikiem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych ludzi do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uniwersytetów, które przyciągają do się uczniów nawet z najdalszych krańców Polski.

W powiązaniu z tym właściciele mieszkań mogą pozwolić sobie na narzucanie wysokich stałych opłat.

Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego lokalu wynosi mniej osiemset złotych za miesiąc..


Zobacz:
Co brać na odchudzanie
O czym musi zaświadczać nieświeży oddech
Skuteczny adwokat w każdej gałęzi prawodawstawa
Zabytki łodzi
Jakie znajdują się rodzaje drzwi w ofercie firm?
Pierwsza wizyta na siłowni - w jaki sposób się na to przygotować?