Home › Zabytki łodzi

Zabytki łodzi

Jest zaskakującym ośrodkiem miejskim, które swymi atrakcjami oczaruje każdego. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po terenie Krosna? Jakimi skarbami zachwyca krajoznawców jedno z najbardziej interesujących miast na terenie tak intrygującego regionu, jak Podkarpacie? Choć dla wielu turystów Krosno to głównie wspaniały rynek oraz znajdująca się w jego pobliżu huta szkła, w trakcie wycieczki po tym mieście można zobaczyć znacznie więcej ciekawych obiektów. Choć mało kto wie o tym, w granicach Krosna można się spotkać z bardzo ciekawym zabytkiem drewnianego budownictwa. Jest nim drewniany kościół filialny pw. św. Wojciecha.

Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tego niezwykłego zabytku drewnianej architektury? Kościół filialny pw.

św.

Wojciecha w Krośnie to jeden z bardziej intrygujących zabytków, jakimi może się poszczycić Podkarpacie. Jest to bardzo ciekawy przykład drewnianej architektury, który pochodzi z XV wieku. Swą obecną formę świątynia ta zawdzięcza przebudowie z początków XX stulecia. Na uwagę zasługuje sylwetka tego kościoła oraz historyczny charakter, którym do dziś zachwyca ten zabytek.

Kto w czasie wycieczki po okolicy Krosna zajrzy do wnętrza tego obiektu, ten będzie mógł ujrzeć wiele interesujących skarbów sztuki sakralnej.

Obok ciekawych zabytków utrzymanych w stylu barokowym można tu zobaczyć kilka ocalałych dzieł sztuki z okresu średniowiecza. Najcenniejszym zabytkiem jest tutaj rzeźba z XV stulecia, przedstawiająca św. Wojciecha. Uwagę turystów przyciąga tutaj także manierystyczna rzeźbaprzedstawiająca Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą. Tak interesujące zabytki sprawiają, iż świątynia ta stała się ciekawym punktem w programie krajoznawczej wycieczki po Krośnie i jego okolicy. Warto pamiętać, iż na obszarze Krosna czeka na turystów wiele zabytków, którym warto poświęcić swój czas. Kto znajdzie w porę tanie noclegi na terenie miasta, ten będzie mógł spokojnie poznawać najciekawsze atrakcje tego miasta..